Výborný šťavnatý koláčik s kávou, džemom a čoko polevou. Ak chcete skúsiť niečo naozaj vynikajúce a pritom jednoduché, recept je presne pre vás. Koláč je vynikajúci a veľmi jednoduchý a rýchly. Do koláčika môžete pridať aj orechy, kúsky ovocia, prípadne strúhaný kokos.

Ingrediencie

Cesto:

  • 5 vajec
  • 1 hrnček kryštálového cukru
  • 1 hrnček polohrubej múky
  • 1 hrnček Granka
  • 1 hrnček oleja
  • 1 prášok do pečiva

Na poliatie:

  • 1/2 hrnček uvarenej osladenej kávy Nescafé
  • malinový džem na potretie

Poleva:

  • 2,5 dl smotany na šľahanie
  • 200 g čokolády na varenie

Postup

  1. Do misky dáme vajcia a kryštálový cukor. Vyšľaháme do peny.
  2. Pridáme olej a premiešame.
  3. Teraz nasledujú sypké prísady do cesta: polohrubá múka, Granko a prášok do pečiva.
  4. Zamiešame tak, aby nám vzniklo jednotné cesto.
  5. Cesto vylejeme na vymastený, múkou vysypaný plech.
  6. Pečieme vo vyhratej rúre pri teplote 180 stupňov Celzia 35 až 45 minút.
  7. Upečený, ešte teplý koláč pokvapkáme teplou osladenou kávou. Necháme chvíľu vsiaknuť.
  8. Cesto potrieme malinovým džemom.
  9. V smotane na šľahanie rozpustíme čokoládu na varenie. Spolu necháme na plameni, kým sa čokoláda nerozpustí.
  10. Teraz vylejeme na cesto a roztrieme.
  11. Koláč necháme na chladnom mieste odležať 8 až 10 hodín.
  12. Pokrájame ho na menšie kúsky a dozdobíme napr. šľahačkou.

Prajeme vám dobrú chuť! Tento koláčik sa stal pre syna jednej susedy najlepším koláčom na svete vďaka susede na chalupe. Je veľmi jednoduchý a začali ho robiť aj doma, či už na plech alebo do formy ako čokoládovú tortu.

Rýchly a jednoduchý koláčik pre milovníkov čokolády. Syn susedy moc nebaží za koláčami ovocnými, tvarohovými či inými, ale tento doslova zbožňuje a zje také množstvo naraz, že sa dakedy obávajú o jeho bruško.

  • Cesto si spravíme vymiešaním všetkého dokopy, v množstve aké je uvedené v prísadách - vajcia, pol.múka, kryš.cukor, granko, olej, prášok do pečiva a dáme upiecť podľa typu rúry (cca na 180C u mojej rúry) na veľký klasický plech (bude troštičku nižší čo nevadí) alebo na menší 3/4 plech ako mám na foto.
  • Upečené cesto polejeme 1/2 hrnčekom uvarenej kávy neska.
  • Potom potrieme lekvárom.
  • Do roztopenej čokolády na varenie (ja som dala jednu milka čokoládu a jednu na varenie ) pridáme šlahačkovú smotanu a trochu povaríme.
  • Na konci polejeme popolievaný kávou a potretý lekvárom koláč touto čokoládou a dáme vychladnúť.

Čokoláda na koláči vďaka smotane nestuhne a nemá byť tvrdá ale koláčik ma byť poliaty akoby polevou a má byť napitý.

tags: #Kolac #Cokoladovy