Unikátna kuchárska kniha Sladké pokušenie je zostavená z receptov prispievateľov portálu Varecha.sk. Za každým receptom sa skrýva reálny človek - či už obyčajná gazdinka, mama na materskej dovolenke, milujúca babka, vitálna dôchodkyňa, zamestnaná manželka, žena v domácnosti alebo muž, ktorý rád pečie.

Od momentu založenia webovej stránky Varecha.sk v októbri 2009 do dnešných dní sa na stránke nazbieralo neuveriteľných 50-tisíc receptov! Bola by škoda tieto fantastické recepty neposunúť aj za hranice virtuálneho sveta.

Keďže viac ako polovica receptov na Varecha.sk je „sladká“, rozhodnutie, čomu bude kuchárska kniha venovaná, bolo teda celkom jednoznačné. Vybrať však z toho množstva len približne stovku receptov nebolo vôbec ľahké.

Čo nájdete v knihe?

Chceli sme, aby ste v knihe našli recepty tradičné, hoci každý z nich vás určite prekvapí nejakou nuansou svojho autora, a zároveň sme vás chceli potešiť aj receptami, ktoré nie sú celkom obvyklé.

Pre lepšiu orientáciu sú recepty v knihe rozdelené do štyroch kategórií:

  • Drobné pečivo
  • Koláče
  • Nepečené dezerty
  • Zákusky

Pri každom recepte je uvedená aj prezývka autora, pod akou je registrovaný na Varecha.sk a internetová linka, na ktorej ho nájdete na stránke Varecha.sk. Tu si môžete prečítať pôvodný autorský recept, vo väčšine prípadov aj s postupovými fotografiami a ďalšími užitočnými radami.

Veríme, že kuchárska kniha Sladké pokušenie spraví radosť nielen všetkým oddaným Varecháčom, ktorých zásluhou je Varecha.sk taká skvelá!

Kde si môžete knihu zakúpiť alebo požičať?

Knihu zozbieraných receptov, s odkazom na linku, na ktorej ich nájdete na stránke Varecha.sk, si môžete zakúpiť v predpredaji. Prebieha predpredaj knihy s 20 % zľavou pri platbe platobnou kartou. Odosielanie kníh už najbližší týždeň. Ak ste si kúpili 15. Jarmila Horváthová, 20.

Chcete si túto knihu požičať z knižnice? Toto je zoznam knižníc, v ktorých ju majú. Dostupné v troch knižniciach. Údaje hovoria o tom, že kniha je v evidencii danej knižnice, môže však už byť aktuálne požičaná.

Nechajte sa zlákať sladkým pokušením, listujte ďalej a miešajte, šľahajte, varte, pečte, krájajte a ochutnávajte.

Varecha ako príloha denníka Pravda

Varecha s receptami na skvelé dezerty s banánmi z portálu Varecha.sk, vychádza ako príloha denníka Pravda v piatok 21. marca. Na stránkach prílohy Varecha sa dozviete, ako pripraviť skvelé dezerty s banánmi podľa overených receptov z portálu Varecha.sk, napríklad na takmer zdravý banánovo-ovocný koláč či na koláč z prezretých banánov. Dozviete sa aj tipy na to, ako využiť prezreté banány, ako urobiť banánové čipsy, vegánsku zmrzlinu či cookies pre lepšie myslenie. Svoj recept pridá v tradičnom fejtóne aj známy vinár a náruživý kuchár Fedor Malík.

Varecha s odskúšanými receptami na najlepšie šišky a fánky, bez ktorých si nevieme predstaviť fašiangy, vychádza ako príloha denníka Pravda v piatok 27. januára. Na stránkach prílohy Varecha sa dozviete, ako pripraviť skvelé šišky a fánkyna niekoľko spôsobov. Nájdete v nej najlepšie recepty z nášho portálu Varecha.sk, napríklad na mäkučké šišky zo zemiakového cesta, fánky - heröce ako sa robia na Gemeri, či na jemné fánky z kuchárskej knihy z roku 1957, ale aj na penu na plnenie šišiek. Svoj recept pridá v tradičnom fejtóne aj známy vinár a náruživý kuchár Fedor Malík.

Prílohu Varecha nájdete v piatok 27. januára v denníku Pravda.

tags: