Ak máte v chladničke biely jogurt a v mrazničke kuracie prsia, môžete sa smelo pustiť do prípravy večere.
Upečené mäsko je vďaka jogurtu jemné a použitej kombinácii korení chuťovo zaujímavé.
Ingrediencie
- 4 kusy kuracích pŕs
- 2 deci jogurtu
- 100 gramov strúhanky
- 100 gramov tvrdého syra
- Soľ, korenie
- Petržlenovú vňať
- Masť na vymastenie plechu
- Korenie garam masala
- Červená paprika
- Kurkuma
- Čili
- Olivový olej
- Pretlačený cesnak
- Citrónová šťava
Postup prípravy
- Kuracie prsia umyjeme a jemne osušíme kuchynskými utierkami.
- Následne ich nakrájame na menšie kúsky, ktoré osolíme, okoreníme čiernym korením a pokvapkáme olivovým olejom.
- Z jogurtu a jednotlivých korení si pripravíme marinádu.
- Do misky teda dáme jogurt, korenie garam masala, červenú papriku, kurkumu a čili, a celú zmes premiešame.
- Do marinády vložíme okorenené kuracie kúsky a dobre premiešame.
- Po uplynutí času kuracie kúsky spolu s marinádou preložíme do zapekacej misy a pečieme vo vyhriatej rúre 30 - 50 minút pri 180 °C.
- Dĺžka pečenia bude závisieť od toho, na aké hrubé kúsky si kuracie prsia nakrájate.
Alternatívny postup:
- Z kuracích pŕs si nakrájame rezne, ktoré posolíme a okoreníme.
- Strúhanku, nastrúhaný syr a petržlenovú vňať spolu zmiešame.
- Kuracie prsia obalíme najprv v jogurte a neskôr v strúhanke.
Tipy a triky
- Mäsko necháme marinovať aspoň 2 hodiny, ideálne však celú noc.
- Jogurt používajte hustejší, farmársky biely.
Servírovanie
Kuracie prsia v jogurte podávame s ryžou alebo pečenými zemiačikmi podľa toho, na čo máte práve chuť alebo to máte akurát doma.
Mäsko podávame ihneď po dopečení, napríklad s pečenými zemiakmi, pečenou mrkvou a čerstvou zeleninou.
Skúsenosti a komentáre
Kuracie kusky v jogurte boli skvelé, mäsko jemnučké, šťavnaté, výborne ochutené koreninami. Veľmi chutné!
Bombastické zapekané kuracie prsia boli naozaj bombastické.
Dnes som skusila tento recept. Hodnotim 1 s *. Upne kopiruje autenticke indicke jedlo:chicken tika masala.. uz iba cerstvy nan a chatnie z maty. Mozno namet na dalsiu variantu tohto jedla. Ale ozaj jednoduchy, chuty a autenticky.
Mäsko sme mali dnes na obed. Manželovi chutilo.
Dnes robím už druhýkrát. Veľmi nám chutilo.
tags: #Pecen








