Linecké pečivo zo strojčeka je obľúbenou súčasťou vianočných sviatkov. Drobné vianočné pečivo, ktoré sa rozplýva na jazyku, si zaiste získa aj vás. Vanilkové, kakaové, dvojfarebné, kokosové, orechové strojčekové pečivo ulahodí každej chuti, a preto na vianočnom stole nemôže chýbať.
Máme pre vás najlepšie recepty na tradičné strojčekové či mlynčekové pečivo - kakaové, kokosové či s pudingom. Tyčinky, kolieska, esíčka, podkovy, to všetko môžete vytvoriť zo strojčekového či mlynčekového cesta. Cesto stačí vytlačiť z mlynčeka alebo strojčeka, upiecť a končeky namočiť do čokolády.
Ide o jedny z mojich najobľúbenejších vianočných koláčikov. Pripravujem ich v dvoch variantoch - jeden s kakaom a druhý bez neho, pričom kakao v tejto verzii nahrádzam múkou. Tieto koláčiky majú tú vlastnosť, že vždy ako prvé zmiznú z krabičky, keď ich pripravím.
Keď ich pečiem bez kakaa, rada ich ponorím do tmavej čokolády, zatiaľ čo verziu s kakaom obalím v bielej čokoláde. Ich bohatá chuť a kontrastná poleva robí tieto koláčiky neodolateľnými pre všetkých, ktorí ich ochutnajú.
Recepty na linecké pečivo zo strojčeka
- Linecké pečivo zo stroja
Vhodné na dlho očakávané sviatky - Vianoce. Kto ich nemiluje, nemá vkus :)
Recept nájdete TU
- Kokosové banániky
Ak ste milovníkom kokosu a milujete kokosové zákusky, koláče alebo nepečené dezerty, tak toto je recept práve pre Vás. Minulé Vianoce boli viac kokosové než by som si priala ja, ale tak čo neurobím pre svoju rodinku, pokiaľ ten kokos tak milujú.
Strojkové kokosové banániky sú takou klasikou asi v každej domácnosti, čo sa týka vianočného pečenia. Cesto nechávam odležať v chladničke minimálne cez noc, aby sa cez strojček pekne dostalo von. Čím chladnejšie, tým lepšie. Autor: Petra H.
Recept nájdete TU
- Pudingové strojkové vianočné pečivo
Vynikajúce, krehké a na jazyku sa rozplývajú. Po upečení ich zlepíme marmeládou a obalíme v čoko. Na Vianoce sa pudingového vianočného pečiva nevieme dojesť. Autor: Kvietok
Recept nájdete TU
- Kokosové strojkové
Koľko už máte vianočného pečiva? Pochváľte sa :)
Recept nájdete TU
- Tradičné strojkové vianočné pečivo
Klasické vianočné cukrovinky, ktoré nesmú chýbať na vianočnom stole. S chuťou vanilky, škorice, rumu alebo citrónovej kôry. Príchuť si môžete zvoliť podľa vlastnej chuti. Autor: Jaja
Recept nájdete TU
- Vanilkové vianočné cukrovinky máčané v bielej čokoláde
Vanilkové vianočné cukrovinky máčané v bielej čokoláde. Vydržia dlho, preto si cukrovinky môžete pripraviť aj z dvojnásobnej dávky. Autor: Triniti
Recept nájdete TU
- Tradičné vianočné kukuričky v čokoláde
Strojkové vianočné pečivo je u nás doma veľmi obľúbené. Pečiem minimálne z dvoch dávok a zjedia sa hneď ako prvé. Lepené marmeládou a namočené do čokolády.
Recept nájdete TU
- Vianočné strojkové cukrovinky máčané v čokoláde
Vynikajúce kakaové sušienky máčané v bielej čokoláde. Vyzerajú skvele, z taniera zmiznú za pár minút. Autor: Triniti
Recept nájdete TU
- Krehké kukuričky
Dobré sušienky nikdy nie sú zlé. Pečivo našich babičiek. Mňamka! Autor: Triniti
Recept nájdete TU
- Jemné banániky
Tieto banániky môžete pripraviť aj cez strojček, aj cez cukrársky sáčok s ozdobnou špičkou. Polovicu namočíme do čokolády a ja som zdobila ešte cukrárskymi ozdobami. Autor: Adddy
Recept nájdete TU
- Banániky
Banániky. Hotové a vychladnuté zlepujeme džemom alebo napríklad roztopenou čokoládou. Autor: Romča
Recept nájdete TU
- Kokosové rožteky
Kokosové rožteky. Autor: Romča
Recept nájdete TU
- Banániky cez strojček
Chrumkavé banániky cez strojček. Autor: jitule
Recept nájdete TU
Odvážila som si múku hladkú a špaldovú pol na pol a preosiala spolu s práškovým cukrom vanilkovým (ja mám v kryštálovom aj práškovom lúsky vanilky). Pridala som plátky Hery, žĺtka a rukou dobre zmiesila cesto aby bolo hladké. Cesto som si rozdelila na tri časti.
Do jednej som vmiesila kakao a poriadne rukami prehnietla, aby bolo skoro jednoliato hnedé. Do druhého som pridala najemno pomleté orechy ktoré som radšej ešte presytkovala a tiež som dobre vpracovala do cesta. Tretie ostalo pôvodné.
Na umytý a vyutieraný plech som vytláčala keksy. Aby som urobila pekné slnečničky, šúľok tmavého cesta som obtočila plátkom svetlého. Ak som robila dvojfarebné keksy, spojila som dva farebné šúľky dokopy. Alebo som robila len svetlé alebo len orechové.
A nakoniec som mala zmes z koncov ktoré mi ostali v strojčeku. Posledný kúsok som urobila ako praclík tak, ako to robí moja mamka. Na stredy kvietkov som dala trošku ríbezľového džemu a keby som mala orechy, tak do stredu podlhovastých sušienok by som ich zatlačila. Piekla som teplým vzduchom všetky tri plechy naraz pri 180°C 12 minút.
A aby som nezabudla, takto vyzerá môj strojček ktorý je starší ako ja ☺.
tags: #Recept








